צבעי מאכל - סוגים ושימושים

מכירים את הביטוי: "את מה שלא נתן הטבע ייתן הצבע?". זה בדיוק מה שאנחנו מרגישים לגבי צבעי מאכל . זה

לא שיש לנו בעיה עם המראה הטבעי של העוגות, העוגיות והקינוחים שלנו , כמו שאנחנו חושבים שעם קצת צבע הם יכולים להיות מרשימים וחגיגיים הרבה יותר. לא משתמשים בצבעי מאכל בכל יום או בכל מה שנכין, אבל אם רוצים "להפציץ" באמת, הם בהחלט הפתרון. כיום ניתן למצוא המון סוגים של צבעי מאכל ואפשר לעשות בהם המון שימושים. הנה כמה דוגמאות

סוגי צבעי מאכל

פעם היה רק סוג אחד של צבעי מאכל והוא לא נחשב לבריא במיוחד... הוא הכין המון חומרים מלאכותיים (בכל זאת, היה צריך להשיג צבע איכשהו) והיו עושים בו שימוש רק באירועים מיוחדים. היום קיימים המון סוגים של צבעי מאכל ואפשר למצוא גם צבעי מאכל טבעיים ללא חומרים משמרים. הצבע במוצרים האלו מגיע ממקומות טבעיים (סלק למשל!) והשימוש בהם אינו מזיק כמו בצבעי המאכל האחרים. יש אפילו אנשים שמכינים בעצמם את צבי המאכל שלהם ומשתמשים בהם לצביעה של הקינוחים והעוגות שלהם.

מה עושים עם צבעי מאכל?

צבעי מאכל הם הפיתרון המושלם למי שרוצה ליצור קינוח או מאפה חגיגי ומיוחד. אם תכינו עוגה פשוטה לקפה כנראה שלא תשמשו בהם, אבל אם אתם לקראת הכנה של עוגת יומולדת חגיגית ומרשימה - הם יעשו עבודה נהדרת. אפשר לצבוע בהם קרמים לעוגות, בצקים, מרנג, קצפות ועוד. נהוג להכין איתם עוגות לאירועים מיוחדים כמו: ימי הולדת, מסיבות סיום, מסיבות רווקות או כל אירוע חגיגי אחר שדורש עוגה  מיוחדת ולא שגרתית.

מה חשוב לדעת לפני שקונים צבעי מאכל?

כמו שאמרנו יש היום שני סוגים עיקריים של צבעי מאכל: טבעיים ומלאכותיים. צבעי מאכל טבעיים אמנם בריאים יותר, אך יש שיגידו שהצביעה שלהם פחות טובה. הקונדיטורים המקצועיים עדיין יעדיפו להשתמש בצבעי מאכל מלאכותיים שנחשבים ליעילים יותר. לפני שאתם קונים צבעי מאכל כדאי שקודם תחליטו אם אתם מעוניינים להשתמש בצבעים מלאכותיים או טבעיים. אם החלטתם ללכת על האופציה הבריאה וודאו שאלו צבעים שמכילים אך ורק חומרים טבעיים. בנוסף לכך הקפידו לרכוש צבעי מאכל טריים בלבד!