סוכר אינוורטי, נפאז' ועוד - האפיה הביתית עולה רמה

מה שיפה בעולם האפייה הביתית זה שהוא כל הזמן צומח ומתפתח. אם פעם היו במטבח הביתי היו מכינים עוגות בחושות ומקסימות כדורי שוקולד, היום אפשר להכין בו כל מה שמכינים בקונדיטוריה.

זה מתאפשר בזכות זה שחומרים שהיו שמורים בעבר רק לקונדיטוריות ומאפיות הפכו נגישים לכל אחד ואחת. אין יותר סודות ואין יותר חומרים בלתי מושגים! הכל זמין ונגיש לכולם וכל אחד יכול להפוך לקונדיטור מקצועי במטבח הביתי שלו. וכמה טוב שזה קרה.

חומרי אפייה מקצועיים שאפשר להשיג למטבח הביתי

סוכר אינוורטי כבר יש לכם במזווה? ומה לגבי נפאז', גלוקוז, אבקת נוגט, מחית פיסטוק, מירור וגלייז? כל השמות האלו (ועוד הרבה אחרים וטובים) הם חומרי גלם מקצועיים לאפייה שבעבר רק קונדיטוריות מקצועיות יכלו להשיג. היום אפשר למצוא את החומרים האלו בכל חנות מתמחה באפייה במחירים נוחים ובזמינות גבוהה. החומרים האלו הם בדיוק מה שעושה את ההבדל בין קינוח ביתי לקינוחים ומאפים מקצועיים.

כלים שכל חובב אפייה חייב להכיר

בנוסף לחומרי הגלם לאפיה, גם כלים מקצועיים הם הכרחיים כדי להשיג תוצאות כמו בקונדיטוריה. לפני הכל דאגו שיהיה לכם מיקסר מקצועי שיכול גם ללוש בצק כמו שצריך, גם להקציף וגם לערבל. כמובן שגם מעבד מזון חזק הכרחי וגם על מדחום לבדיקת טמפרטורות, שפכטל לטימפרור, ותבניות מיוחדות אסור לוותר. שימו לב - לא מדובר ב"מותרות". אם אתם שואפים להעלות את האפייה הביתית שלכם רמה, הכלים האלו הכרחיים.

זה לא הולך להיות קל אבל זה הולך להיות טעים מאוד!

גם אחרי שתצטיידו בכל החומרים והכלים, זה לא הולך להיות פשוט במיוחד. אתם הולכים לעשות הרבה ניסויים (וכנראה שגם להיכשל לא פעם), אבל בסוף תצליחו! כל העניין עם אפייה ביתית הוא ניסוי וטעייה אבל את האושר שמתקבל אחרי שמצליחים קשה לתאר במילים. יש היום המון סדנאות שבהן ניתן ללמוד את סודות האפייה המקצועית, אך בהחלט תוכלו לעשות את זה גם בלי כל הסדנאות ובאמצעות מתכונים שקיימים באינטרנט לכל דורש. אז התאזרו בכל הציוד והחומרים (וכמובן בהרבה סבלנות) וקחו את האפייה הביתית שלכם לגבהים חדשים.