מה עושים עם אבקת אפיה?

אבקת אפייה היא בעצם אבקת קסמים. אין לה טעם, אין לה ריח, היא לא מורגשת אבל היא מאוד מאוד חשובה. איך זה מסתדר?

ככה זה כשמדובר על אבקת קסמים. בשקט בשקט היא הופכת כל מאפה או קינוח למוצלח והיא כל-כך משמעותית עד שממש אי אפשר להסתדר בלעדיה. אבקת אפייה עושה למעשה פעולה כימית של ממש (ידעתם שאבקת אפייה היא כימיקל יבש?) שנועדה להתפיח ולאוורר. פעם היו משתמשים בה בעיקר להכנת עוגות, אבל היום השימושים שלה התרחבו ואפשר למצוא אותה בכל-כך הרבה מקומות מבלי שבכלל ידענו שהיא שם. אבקת קסמים כבר אמרנו? הנה כמה דוגמאות

עוגות, עוגיות ומאפים

השימוש הקלאסי והמוכר של אבקת אפייה הוא כמובן בעוגות ועוגיות. למרות שמדובר במשהו שכולנו מכירים חשוב לדבר על כך כי התפקיד של אבקת האפייה בהם הוא קריטי. אבקת האפייה היא זו שיוצרת את המרקם הרך והמאוורר שאנחנו כל-כך אוהבים. השילוב שלה עם שאר מצרכי העוגה יוצרים פעולה שגורמת לתוצר הסופי להיות במרקם המושלם. אל תנסו אפילו לוותר עליה!

מאפים כשרים לפסח

בפסח כידוע אי אפשר להשתמש בשמרים או בקמח תופח ואז מגיעה שעתה היפה של אבקת האפייה. בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר מתכונים לפסח שעושים שימוש באבקת אפייה ומצליחים להגיע לתוצר שנראה ומרגיש כמעט כמו "הדבר האמיתי". שמים אותה בלחמים, לחמניות ועוגות והיא מציגה הופכת את הכל לאוורירי ורך יותר. משימה לא פשוטה בכלל במסגרת המגבלות של פסח!

ואפילו בקציצות! - קבלו טיפ משנה חיים

ועכשיו נעבור לגיזרה אחרת לגמרי: קציצות! אולי תופתעו לשמוע אבל מתכוני קציצות רבים מכילים אבקת אפייה. הסיבה לכך היא זהה ומועדה כדי ליצור מרקם אוורירי ורך. יצא לכם פעם לאכול קציצה קשה ודחוסה? כנראה שלא שמו בה מעט אבקת אפייה, וחבל. אבקת אפייה בקציצות היא פיתרון מושלם שמצליח ליצור את הקציצה המושלמת. זה נכון גם לגבי קציצות אפויות וגם לגבי קציצצות מטוגנות, גם לעוף וגם לבקר, וגם אם אתם מתכננים להכניס ירקות או לא. לא מאמינים לנו? מוזמנים לנסות ולא להבין איך לא עשיתם את זה עד היום.