מה זה מרנג?

אם נגיד לכם שמדובר בענן לבן, מתוק וחלומי זה יספיק כדי לענות על השאלה: "מה זה מרנג?".

אם זה לא יספיק לכם (ואנחנו לגמרי מבינים כי מרנג הוא הרבה יותר מורכב מזה), אז ננסה להתאמץ קצת יותר. מרנג, או בשמו העברי הרישמי, מיקצפת, הוא למעשה קצף ביצים מעורבב עם סוכר ואפוי בתנור. נשמע פשוט? אז שהו, שכאן זה רק מתחיל. יש כמה סוגים של מרנג, יש כמה דרכים להכין אותו והקשר בינו לבין המילה "פשוט" הוא מקרי בהחלט.

מה אפשר לעשות עם מרנג?

השימושים של המרנג הם רבים במיוחד ובין המוכרים שבניהם ניתן לדבר על: פאבלובות, נשיקות מרנג לקישוט, מקלות מרנג, פאי לימון, קישוט קינוחים עם מרנג איטלקי ועוד. מרנג נחשב למסובך להכנה, אך ברגע שתקלטו את הפטנט תוכלו להכין אותו ממש בלי בעיה. אם אתם עדיין לא מוכנים להתמודד עם האתגר, כדאי תשדעו שניתן למצוא מרנג מוכן בחנויות המתמחות באפייה, ואפילו באיכות טובה למדי.

טיפים להכנת מרנג מושלם

אחד הטיפים החשובים ביותר בהכנת מרנג הוא לדאוג שהקערה שבה מקציפים תהיה נקייה למדי. זה נשמע כמו טיפ שיגרתי אבל כלי נקי הוא המפתח להצלחת המרנג. בנוסף לזה, חשוב להקפיד להשתמש בביצים טריות שגם להן ש השפעה מכרעת על הצלחת המרנג שלכם. אם החלטתם להכין מרנג צרפתי, חשוב לאפות אותו לאורך זמן על חום נמוך בלבד ולהשאיר אותו בתנור לאחר האפייה.

איך מכינים מרנג?

לפני שנסביר איך מכינים מרנג, נציין שיש כמה סוגים של מרנג כאשר המוכרים הם: מרנג איטלקי ומרנג צרפתי. הצרפתי הוא מרנג במירקם רך ואוורירי והוא משמש לקינוחים כמו: נשיקות מרנג, פבלובה, ועוד. המרנג האיטלקי הוא מורכב יותר להכנה ומבוסס על סירופ סוכר (במקום סוכר בצורתו הגולמית). משתמשים בו בעיקר לקישוטים של עוגות (פאי לימון למשל) והמרקם שלו מעט יותר נוזלי. הכנה של מרנג צרפתי דורשת הקצפה של חלבונים (ללא חלמונים!) בשילוב עם סוכר או אבקת סוכר. לאחר הקצפה ממושכת יש לזלף את הצורה הרצויה ולאפות במשך זמן ממושך. כדי להכין מרנג איטלקי נקציף חלבונים עם סירופ סוכר, נזלף את המרנג על עוגה או קינוח ונכניס לתנור לזמן קצר יחסית רק כדי שהמרנג יקבל צבע.