טכניקות לקישוט עוגות עם סוכריות

זה לא סוד שאנחנו מתים על סוכריות, וזה לא סוד שאנחנו חושבים שהן יכולות להפוך כל עוגה פשוטה וסטנדרטית לעוגה של קונדיטוריה.

משהו בכדורים הקטנים והצבעוניים האלו מצליח לשדרג כל קינוח ברגע. כל החוכמה היא לצייד את המזווה שלכם במגוון סוגי סוכריות קישוט (כמה סוגים? כמה שיותר!), וכך תהיו מוכנים לכל הפתעה שלא תבוא. הילד צריך להביא עוגה לכיתה? אין בעיה! יש לדודה יום הולדת ואתם רוצים להפציץ? קלי קלות! כל מה שאתם צריכים הוא להכיר כמה טכניקות פשוטות לקישוט עוגה עם סוכריות, והמחמאות לא יאחרו להגיע.

עוגת פיניאטה - עוגה שאי אפשר להישאר אדישים אליה

על עוגת פיניאטה שמעתם? אם לא יצא לכם להיתקל באחת, נספר לכם שזו עוגה שמבחוץ נראית עוגה סטנדרטית אבל כשחותכים אותה מתפרץ הר געש של סוכריות בשלל צבעים וסוגים. זו עוגה מרשימה ומיוחדת שגונבת את ההצגה בשולחן הקינוחים. ולמרות שהיא כל-כך מלאת רושם, ההכנה שלה דווקא לא מסובכת כל-כך, גם אתם יכולים! יש שלל מתכונים לעוגות פיניאטה ברחבי הרשת כאשר הדבר החשוב ביותר הוא להצטייד בכמה שיותר סוגים של סוכריות בכמה שיותר צבעים.

עוגת קונפטי - להפוך בקלות עוגה סטנדרטית לעוגה מעוצבת

עוגת קונפטי קיבלה את שמה בשל המראה המיוחד שמתקבל אחרי האפייה, שדומה לקונפטי שזורקים בחגיגות מיוחדות. כדי להכין עוגת קונפטי תצטרכו להכין בלילה של עוגה לבנה (כל מתכון יעבוד) ולתוך הבלילה להכניס סוכריות מזרה בשלל צבעים. אחרי האפייה יקרה דבר נפלא וכשתחתכו את העוגה תתקבל עוגה מרשימה, מקושטת וצבעונית. תוכלו לקשט אותה בקרם ומעליו לפזר גם כן סוכריות. זו ללא ספק הדרך ליצור עוגה מרשימה בקלי קלות.

קישוט עוגה בסגנון חופשי

כמובן שאי אפשר לדבר על קישוט עוגות עם סוכריות בלי להזכיר את הדרכים המסורתיות שבהן קישטו עוגות מאז ומתמיד. הכוונה שלנו היא למריחת קרם מעל העוגה ופיזור סוכריות איך שמתחשק. בלי תכנון, בלי מחשבה, בלי עיצוב מיוחד, אבל עם הרבה אהבה. אומרים שהדברים היפים ביותר הם אלו שמגיעים מהלב, וכשמדובר על קישוט עוגות זה נכון במיוחד. דאגו שיהיה לכם מגוון רחב של סוכריות לקישוט, בצבעים שונות ובשלל צורות, ותנו לדמיון להוביל. אנחנו בטוחים שתצא עוגה מדהימה!