אז מה זה צימקאו?

גם אם אתם אופים מקצועיים וגם אם אתם אלו שהאפייה עבורם היא רק תחביב, אין סיכוי שלא שמעתם על צימקאו

השוקולד הוותיק הזה קיים עשרות שנים ונשאר מבוקש למרות כל השוקולדים החדשים שנכנסו לשוק. אז מה זה בכלל צימקאו? מה כל-כך מיוחד בו? למה הוא משמש? ומה ההבדל בינו לבין שוקולד רגיל? צוות המומחים של אפיתי עם כל התשובות. אבל לפני שנתחיל, אנחנו לגמרי ממליצים לכם לצייד את המזווה שלכם בצימקאו. מדובר במוצר חובה שהולך לשדרג ולשבח את הקינוחים שלכם.

צימקאו - השוקולד המושלם לאפייה!

העניין עם צימקאו הוא שהוא לא מכיל חמאת קקאו, בניגוד לשוקולדים אחרים. התכונה הזו היא הייחוד של השוקולד הזה וזו שהופכת אותו לשוקולד שמתאים מאוד לאפייה. מדובר בשוקולד שמכיל שומן צמחי מוקשה ואחוזים נמוכים יחסית של קקאו. מסיבה זו הוא נמכר במחיר זול יותר ממחירו של שוקולד "רגיל" ולכן מתאים במיוחד לאפייה. הוא מתאים למתכונים שדורשים כמויות גדולות של שוקולד והתכונות שציינו הופכות אותו לחומר גלם מצוין למאפים, עוגות וקינוחים.

שימושים מומלצים עם צימקאו

פעם, לפני שנים רבות, שוקולד צימקאו שלט בשוק השוקולדים ואנשים גם צרכו אותו בתור שוקולד לנישנוש. זה לא שהוא לא טעים, כמו שהוא מתאים הרבה יותר לאפייה והכנת קינוחים. אז מה מומלץ לעשות עם צימקאו? עוגיות שוקולד, עוגות שוקולד, קישוטים ועיטורים משוקולד, מוסים וקרמים. כיוון שצימקאו לא מכיל חמאת קקאו, הוא יציב וממוצק יותר ולכן מתאים מאוד להכנת קישוטים ואותיות משוקולד.

ההבדלים בין צימקאו לשוקולד "רגיל"

ההבדל העיקרי בין צימקאו לשוקולד מריר או שוקולד לבן הוא היעדר השימוש בחמאת קקאו. בצימקאו, כאמור, אין כלל שימוש בחמאת קקאו, ואילו בשוקולדים הרגילים יש כאשר הכמות משתנה בהתאם לסוג השוקולד. ההבדל הזה יוצר הבדלים נוספים שבאים לידי ביטוי במירקם של השוקולד, בטעם ובמחיר. יש שיגידו שצימקאו לא מתאים לנישנוש, שטעמו מרוכז מידי, ושעדיף להתמקד בשוקולדים האחרים כשרוצים משהו מתוק. מחירו זול יותר משוקולד רגיל ולכן מדובר באופציה המועדפת להכנת מתכונים שמצריכים כמויות גדולות של שוקולד.