אבקת סוכר - שימושים נפוצים

אנחנו מכירים אותה בתור "מה ששמים על הסופגניה" אבל אבקת סוכר היא הרבה יותר מזה...

בדיוק כמו מוצרי אפייה אחרים, גם היא צריכה להיות איכותית וטרייה כדי להפוך את המאכלים שלכם לטעימים יותר. חשוב לקנות אבקת סוכר מיצרן מוכר ומומלץ שתמיד תהיה חבילה במזווה שלכם. אבקת סוכר טובה יכולה לשדרג כל עוגה ועוגיה גם מבחינת הטעם וגם מבחינת המראה. הנה כמה דברים שתוכלו לעשות עם אבקת סוכר, חוץ מלפזר אותה על הסופגניה בחנוכה.

אבקת סוכר לפיזור על עוגיות ועוגות<

יש את המתכונים המוכרים שמצריכים פיזור של אבקת סוכר כמו למשל : עוגת נפוליאון, עוגיות מגולגלות או דובשניות. אז חוץ מהם, אפשר למעשה לפזר אבקת סוכר כמעט על כל עוגיה או עוגה שתכינו. אבקת הקסמים הזו יוצרת מראה מיוחד ומהודר מבלי להתאמץ בכלל. כמובן שחשוב לפזר במידה ולא להגזים כדי שזה לא ישפיע על הטעם, אלא רק יצור מראה אלגנטי ונעים שנראה טעים.

אבקת סוכר במקום סוכר

בזמן האחרון יותר ויותר אופים משתמשים באבקת סוכר "במקום סוכר". מה הכוונה? ממש כמו ששומעים. אם למשל במתכון לעוגה מופיעה כוס אחת סוכר אז הם מחליפים אותה באבקת סוכר. זה נותן לעוגה או לקינוח מרקם חלק יותר ומאפשר גם ערבוב נוח וחלק יותר. זה מתאים במיוחד לקינוחים שלא עוברים אפייה כמו למשל עוגות מוס, קרמים ומילויים שונים. השימוש באבקת סוכר במקום סוכר יוצר טקסטורה נעימה וטעימה מאוד. כמובן שחשוב להשתלב באבקת סוכר איכותית וטרייה שתבטיח הצלחה בכל מתכון.

אבקת סוכר - לא רק למאכלים מתוקים!

על פסטייה שמעתם? מאפה מרוקאי חגיגי ממולא עוף ופירות יבשים שמכינים בעיקר בחגים. מדובר במאפה שמוגש במהלך הארוחה (ולא כקינוח) ונהוג לפזר עליו אבקת סוכר. חוץ מהפסטייה ישנם מאכלים נוספים (שהם לא קינוחים) ומשתמשים בהם באבקת סוכר. השילוב בין מתוק למלוח יוצר בפה חוויה של טעם שלא דומה לשום דבר אחר. אפשר לראות את השימוש באבקת סוכר במנות עיקריות במסעדות שף יוקרתיות אבל גם אצל שפים ביתיים יצירתיים וכשרוניים. נסו גם אתם!