אביזרים, כלים ומוצרי חשמל שאתם חייבים לאפיה ביתית

בשנים האחרונות הגבולות בין אפייה ביתית לאפייה מקצועית היטשטשו בצורה ניכרת. אם פעם כדי להשיג מאפה מיוחד או קינוח מרשים, היה צריך לנסוע עד לקונדיטוריה המומלצת הקרובה ביותר, היום אפשר לעשות את זה אצלכם במטבח.

אם פעם מוצרי בישול ואפייה מיוחדים היו נחלתם של האופים המקצועיים בלבד, היום כל אחד יכול להשיג את זה בחנות הקרובה לביתו ואפילו בקנייה און ליין עם משלוח עד הבית. אז עם קצת רצון, קצת יכולת, קצת כישרון ולא מעט מאמץ, כל אחד יכול להכין הכל בבית שלו. הנה כמה מהאביזרים והכלים שכדאי להצטייד בהם כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

מיקסר טוב וחזק

הדבר הכי חשוב שאתם צריכים שיהיה לכם בבית כדי להצליח לאפות באופן מקצועי הוא מיקסר. אנחנו לא מדברים על המיקסר הפשוט שעולה 200 שקלים, אלא על מיקסר מקצועי שעלותו היא מעל 1000 ש"ח. נכון שמדובר בסכום גבוה, אך המיקסר המקצועי הוא בדיוק זה שעושה את ההבדל או במילים אחרות : "אופה את ההבדל". הוא מצליח ללוש בצק בצורה איכותית, להקציף באופן מקצועי, לערבב ולעשות הכל כמעט כמו בקונדיטוריה או במאפייה. אל תוותרו עליו! מדובר בהשקעה משתלמת.  

תנור איכותי ואמין

דבר נוסף שאי אפשר לוותר עליו הוא תנור אפייה איכותי. כמובן שאנחנו לא מצפים שתרכשו תנור ענק כמו בקונדיטוריה, אבל בהחלט יש היום תנורים ביתיים שעושים את העבודה מצוין. חשוב להצטייד בתנור אמין (כזה שמדייק בטמפרטורות), כזה שיש לו אפשרויות למספר מצבי אפייה, ורצוי גם גדול מספיק כדי לאפות מספר תבניו במקביל. התנור הוא מרכיב חשוב במיוחד בהצלחה שלכם.

תבניות, מדחום, אביזרים נלווים

אחרי שדיברנו על מוצרי חשמל, הגיע הזמן לעסוק במוצרים הנילווים שהופכים כל אופה ביתי לאופה מקצועי. בין הדברים שממש כדאי לכם להצטייד בהם אפשר למנות: תבניות סיליקון בצורות שונות, רינגים במספר גדלים, מטרפה חזקה, מדחום מקצועי, וכלים נוספים. לצד אלו מומלץ כמובן להצטייד בחומרי גלם שמשמשים קונדיטורים ואופים מקצועיים וניתן להשיג אותם גם לשימוש ביתי: קמחים מסוגים שונים, שוקולדים איכותיים, גלוקוז (סירופ סוכר מקצועי), קרמים ומליות, ועוד. הצטיידו במה שציינו (או לפחות בחלק מהם) והבטיחו לעצמכם תוצרים של קונדיטוריה מקצועית אצלכם בבית.